چاپ        ارسال به دوست

رئیس کل دادگستری استان تهران در شهرک صنعتی عباس آباد حاضر شد.

روز سه شنبه دوم مردادماه 97، رئیس کل دادگستری استان تهران (رئیس شورای عالی قضایی استان تهران)، رئیس کل تعزیرات استان تهران و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران از شهرک صنعتی عباس آباد بازدید کردند.

این بازدید با حضور اعضای هیئت مدیره شهرک صنعتی و جمعی از صنعتگران این شهرک همراه بود.

در این جلسه مشترک، سید سجاد هاشمی، رئیس هیئت مدیره شهرک صنعتی عباس آباد گفت: ما تولیدکنندگان و صنعتگران در خط مقدم تولید ایستاده ایم اما جو بی اعتمادی در بخش تولید و صنعت اکنون دیده می شود.
وی گفت: دولت نمی تواند حمایت کند یا اینکه بلد نیست اما حداقل در بخشی که قانون اجازه داده در کنار ما باشد. در حالی که، امروزه مطالبات ما به طور کلی فراموش شده است و هر آنچه گفتیم و درخواست کردیم از یاد برده اند. بخشی از مطالبات ما رسیدگی بع قطعی برق، کمبود آب، حذف ارزش افزوده از بخش تولید و صنعت و سهم تولید و صنعت از هدفمندی یارانه ها بود که تاکنون محقق نشده است.


هاشمی افزود: از دولت نمی خواهیم برای ما معجزه کند، اما، مطالباتی که بخش تولید و صنعت دارد فقط بر مبنای قانون حرکت و به وظایف قانونی خودش در این خصوص عمل کند.


وی درباره اینکه چرا دولت این همه تلاش می کند اما سرمایه گذاری ها به این سمت نمی آید، گفت: دلیلش این است که فضای تولید و صنعت غبارآلود است و انتظار داریم حق ضایع شده تولید و یا صنعت (از دولت) بگیرید.


رئیس هیئت مدیره شهرک صنعتی عباس آباد افزود: آنجایی که قانون به نفع دولت است، مرّ قانون اجرا می شود؛ اما، آنجا که مربوط به بخش تولید و صنعت است، قانون به فراموشی سپرده می شود. در همین بخش یارانه ها قرار بود 30 درصد هدفمندی قانون به بخش تولید و صنعت اختصاص پیدا کند. اما دو درصد هم تحقق نیافته است.
هاشمی گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده کمر تولید را شکسته است و از سال 88 که این قانون را اجرایی کرده اند قرار بود فقط بعد از نهایی شدن تولید ارزش افزوده از مصرف کننده نهایی دریافت شود اما اکنون آن را تسری داده اند به تولید و صنعت.


وی افزود: امروز دشمن جنگ اقتصادی را با ما شروع کرده است، اما، مسئولان متاسفانه منتظر هستند تا ببینند که دشمن چه تکی می زند و آنها شروع به پاتک کنند ضمن اینکه ما از دشمن روبرو هراسی نداریم اما مسئولان دولتی باید حمایت کنند.
هاشمی گفت: امروز ضایعات مس و آهن و آلومینیوم  و مواد پلیمری و غیره ( خام فروشی) از جمله مواردی است که خود صنعت و تولید لازم دارد. چرا باید در این خصوص اجازه صادرات داده شود؟ 

این صنعتگر با اشاره به خاموشی شهرک گفت: قطعی مکرر برق در روزهای گذشته منجر به ایراد خسارت روزانه 35000000 تومان زیان کارگری در شهرک صنعتی عباس آباد شده است و به این مبلغ باید خسارات ناشی از خرابی مواد اولیه، آسیب به ماشین آلات و دستگاه ها و معوقات قراردادها به خاطر تاخیر در ارائه سفارش را هم اضافه کرد. این خسارات سنگین که به تولیدکنندگان وارد می شود توسط چه کسی جبران خواهدشد؟


رئیس هیئت مدیره شهرک صنعتی عباس آباد، در پایان، گفت: قوه قضائیه باید از وزیر نیرو، وزیر کار، وزیر صنعت و رئیس کل بانک مرکزی در خصوص نوسانات ارز و اختلال بازار توضیح بخواهد. مسئولان باید پاسخگو باشند.

وی درخواست کرد کارگروهی تشکیل دهید تا این جلسه ادامه پیدا کند.

گفتنی ست؛ در این روز از کارخانه های ارتعاشات صنعتی ایران و امرسان بازدید به عمل آمد.

 

 


١٠:٥٧ - چهارشنبه ٣ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٦٠٠    /    تعداد نمایش : ٣٦٢