چاپ        ارسال به دوست

رئیس هیئت مدیره در گفت وگوی ویژه خبری:

تولیدکننده نباید منتظر برق بماند!

سید سجاد هاشمی،رئیس هیئت مدیره شهرک صنعتی عباس آباد ، شب گذشته (یکشنبه 20 مرداد) در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درباره وضعیت صنایع کوچک با بیان اینکه زیرساخت های شهرک های صنعتی با مشکلات بسیاری روبه رو است و واحد های تولیدی نباید منتظر برق بمانند، گفت:

با اشاره به اینکه شهرک صنعتی عباس آباد اکنون با بحران برق روبه رو است، گفت: وزارت نیرو 320 مگاوات انشعاب در شهرک صنعتی عباس آباد واگذار کرده و پول آن را گرفته است اما ظرفیتی که ایجاد کرده 130 مگاوات است و اکنون 40 واحد آماده به کار این شهرک برق ندارند.

وی بر این نکته تاکید داشت که در شهرک های صنعتی تولید کننده نباید در پی برق و آب باشد بلکه این را باید دستگاه های خدماتی و دولت فراهم کنند و ادامه داد: در سال 88 مصوب شد آب پایداری برای شهرک صنعتی عباس آباد از سد ماملو تأمین شود که 23 کیلومتر طول شبکه آبرسانی آن است اما این طرح 10 سال زمان برده است.

 

هاشمی با اشاره به اینکه در حال حاضر در شهرک صنعتی عباس آباد با تانکر آبرسانی می کنیم، افزود:  ساعت 4 بعدازظهر در این شهرک آب نیست.

 

رئیس هیئت مدیره شهرک صنعتی عباس آباد درباره طرح خوشه های صنعتی نیز گفت: خوشه های صنعتی طرح بسیار خوبی است اما شهرک های صنعتی کشور به تبعیدگاه تولید کنندگان تبدیل شده است.

 

وی بر این نکته نیز اشاره داشت که در حالی که بیشترین مالیات ارزش افزوده را تولید کنندگان می پردازند اما برای دفن زباله های شهرک های صنعتی باید به شهرداری ها پول بدهیم.

 

هاشمی با اشاره به گام های مثبتی که از سوی صنایع کوچک در حوزه صادرات برداشته شده است، گفت: درباره صادرات گام های خوبی برداشته شده است اما زمانی که لوایح به قانون تبدیل می شود مانند ماده 121 برنامه پنجم فراموش می شود و باید ثبات مدیریت در سازمان صنایع کوچک وجود داشته باشد./

 


٠٩:١٩ - سه شنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٦٣٣    /    تعداد نمایش : ٣٢٢