چاپ        ارسال به دوست

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی عباس آباد و با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور انجام شد:

بهره‌برداري از ۳۴ طرح صنعتی و تولیدی استان تهران به مناسبت هفته دولت

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی عباس آباد و با دستور رئیس جمهور به‌صورت ویدئو کنفرانسی ۳۴ طرح صنعتی و تولیدی استان تهران به مناسبت هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
 
این ۳۴ طرح كه در رسته‌های انواع پوشاک و پارچه، لوازم خانگی، کیف و کفش و محصولات سلولزی هستند، با سرمایه‌گذاری بالغ بر یک هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی دو هزار و ۹۷۷ نفر به بهره‌برداری رسیدند.
 
این طرح‌های صنعتی و توليدي همزمان با افتتاح دیگر پروژه‌های هفته دولت در اقصی نقاط کشور و در بخش‌های مختلف، به‌صورت ویدئو کنفرانسی با دستور رئیس جمهور افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از هیأت دولت با حضور در شرکت امرسان در شهرک صنعتی عباس آباد، دستور افتتاح ۳۴ طرح حوزه صنعت استان تهران را دریافت کرد.
 
واردات لوازم خانگی در سال گذشته ۸۱ درصد کاهش یافت
وزیر صنعت، معدن و تجارت در آيين بهره‌برداري از ۳۴ طرح صنعتی و توليدي در مناطق مختلف استان تهران که در شهرک صنعتی عباس آباد برگزار شد، اظهار داشت: با تلاش مسئولان و تولید کنندگان بخش خصوصی، میزان واردات لوازم خانگی از خارج از کشور، ۸۱ درصد کاهش یافته است.
 
رضا رحمانی افزود: با افزایش میزان تولید محصولات خانگی و جلوگیری از قاچاق، میزان واردات محصولات خانگی از مبادی قانونی ۸۱ درصد کاهش یافته است.
 
وی اضافه كرد: بخش تولید محصولات خانگی کشور توان تولید دو برابر ظرفیت فعلی را دارد، ولی با مشکل تأمین نقدینگی مواجه است.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: بخش خصوصی توان تولید لوازم خانگی را با توجه به بازار مصرف مناسب دارد، به شرط آن‌که نقدینگی مورد نیاز تأمین شود.
 
رحماني با اشاره به تمایل سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای حضور در فعالیت‌های تولیدی يادآور شد: در سال 1397 نسبت به سال 1396، ۱۷ درصد جواز تأسیس و ۷ درصد پروانه بهره‌برداری با وجود تمامی تحریم‌ها و مشکلات رشد داشته که این مهم نشان از انگیزه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی دارد.
 
وي خاطرنشان كرد: در چهار ماهه نخست امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۲۲ درصدی صدور جواز تأسیس و ۱۸.۶ درصدي صدور پروانه بهره‌برداری می‌باشیم.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به طرح‌های قابل افتتاح در هفته دولت گفت: در هفته دولت امسال، ۳۴ واحد صنعتی در حوزه لوزام خانگی، پوشاک، نساجی، کیف و کفش و صنایع سلولوزی توسط بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.
 
رحماني میزان اشتغالزایی این طرح‌ها را دو هزار و ۹۷۷ نفر اعلام کرد.
 
افتتاح خط تولید محصولات آشپزخانه‌ای هوشمند برای اولین بار در‌ کشور
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنين در جريان حضور در شهرك صنعتي عباس آباد، خط تولید محصولات آشپزخانه‌ای هوشمند شرکت امرسان را افتتاح كرد.
 
خط تولید محصولات آشپزخانه‌ای هوشمند برای اولین بار در‌ کشور افتتاح شده است که اولین گام در هوشمند کردن آشپزخانه‌ها و در فاز بعدی هوشمند سازی خانه‌هاست.
 
این طرح توسعه‌ای با همکاری دانشگاه تهران مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
  


١٢:٣٦ - پنج شنبه ٦ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٦٣٥    /    تعداد نمایش : ٣٤٩