چاپ        ارسال به دوست

سفر یک روزه استاندار به شهرک صنعتی عباس آباد

انوشیروان محسنی بندپی روز چهارشنبه در جمع صاحبان صنایع شهرک صنعتی عباس آباد پاکدشت گفت: امروز ایران اسلامی در جنگ تمام عیار روانی و اقتصادی قرار دارد و راه برون رفت از این جنگ و برون رفت از مشکلات، افزایش تولید و حمایت از واحدهای صنعتی در قالب تعاونی ها است.
وی افزود: در تمام دنیا کارگاه های کوچک و شرکت های تعاونی هستند که در کنار هم فرصت های شغلی پایدار ایجاد می کنند.
وی با تأکید بر این که حفظ اشتغال موجود با اهمیت تر از اشتغال جدید است افزود: مهمترین سیاست استانداری تهران در ایجاد فرصت های شغلی، حفظ اشتغال موجود است و تلاش داریم که این وضعیت را به هر شیوه و روش حفظ کنیم.
محسنی بندپی افزود: اشتغال موجود به معنی حفظ نیروی کار با تجربه است از این رو ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران تلاش دارد تا شبانه روز مشکلات واحدهای تولیدی را رصد کرده و وضعیت تولید و اشتغال آنان را پایدار نگاه دارد.
وی با اشاره به این که ۲۰ درصد از واحدهای صنعتی کشور در استان تهران مستقر است اظهار داشت: بر اساس تبصره ۱۸حمایت از تولید ، ۲۶ هزار میلیارد تومان برای حمایت از واحدهای راکد و نیمه فعال، نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی و تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده که بر اساس برآورد وضعیت واحدهای صنعتی، سهم استان تهران باید ۱۰.۸ دهم درصد اعتبارت باشد.
استاندار تهران گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت تنها ۴.۶ درصد از این اعتبار را برای تهران در نظر گرفته که باید این میزان تجدید نظر شده و استانداری تهران نیز به نمایندگی از صنایع، از حق آنان دفاع می کند.
استاندار تهران در سفر یک روزه به شهرستان پاکدشت، با حضور در شهرک صنعتی عباس آباد از برخی واحد بازدید و در جریان روند تولید و مشکلات آنان قرار گرفت.


١٥:٤٠ - پنج شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٦٤٩    /    تعداد نمایش : ٢٦٠